Czym są implanty stomatologiczne?

Implant to małych rozmiarów wkręt, wykonany z tytanu. Jest on umieszczany na stałe w kości żuchwy lub szczęki. Dzięki temu że tytan jest bardzo tolerowanym przez organizm człowieka metalem to wszczep z implantów stomatologicznych bardzo szybko integruje się z kością w procesie gojenia, trwającym od sześciu do ośmiu miesięcy.

implantyPo prostu zrasta się na stałe z kością. Implanty stomatologiczne tworzą doskonały fundament, na którym z pełnym powodzeniem można wykonać odbudowę protetyczną, taką jak most, koronka czy proteza. Więcej o implantach stomatologicznych znajdziesz również na stomatologia-impla.pl/implanty/.

Implanty są najbardziej naturalnym i najnowocześniejszym wynalazkiem wykorzystywanym przy odbudowie jednego lub kilku ubytków w szczęce. Dzieje się tak dlatego, że świetnie zastępują naturalne uzębienie człowieka. Implant zastępuje naturalny korzeń, na którym można zbudować protezę, czy też koronkę. Istnieje możliwość wszczepiania tylu tytanowych implantów ile zębów brakuje w szczęce pacjenta. Za pomocą kilku wszczepów można również podparcie dla mostów. Nawet dwa implanty stomatologiczne wystarczają w zupełności do stabilnego zamontowania protezy całkowitej. Dzięki swojej niezwykłej uniwersalności znalazły one poparcie wśród wielu specjalistów stomatologii i pacjentów, którzy coraz częściej decydują się na ich zastosowanie. Oczywiście wszelkie szczegóły zabiegu są indywidualnie konsultowane z lekarzem, który pomoże w dobraniu idealnej metody dla Państwa zębów.

Implanty stomatologiczne to teraźniejszość, kreująca kierunek w którym stomatologia zamierza podążać wraz z nadchodzącymi latami. To krótko mówiąc wielki skok w przyszłość tej dziedziny lecznictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *